reklama

Maminky pomáhají – sbírka na rehabilitační pomůcky pro nedonošené děti

21. srpen 2013

Naše dcera Anička se nám narodila ve 34. týdnu těhotenství akutním císařským řezem pro mizející ozvy. Jako důsledek těžkého stavu v těhotenství trpí centrálním hypotonickým syndromem, cvičíme Vojtovku, Bobatha a využíváme další rehabilitace. Centrální hypotonický syndrom může být příznakem i vážných genetických postižení, u nás, po komplexním vyšetření na neonatologii a neurologii, naštěstí, se jedná o syndrom dočasný, který se musí „vycvičit".

Naše dcera i my, jako její rodiče, jsme neskutečně šťastní, že jsme se dostali do péče Centra komplexní péče pro děti s perinatální zátěží. Toto centrum vzniklo jako jedinečný projekt v celé republice, a to díky neuvěřitelnému úsilí jeho budovatelů, hlavně paní doktorky Markové. Odborné pracoviště spadá pod Všeobecnou fakultní nemocnici v Praze, a paní doktorce Markové se povedlo na jednom místě shromáždit ty nejlepší dětské lékaře specialisty, jako MUDr. Magdalenu Weberovou-Chvílovou, MUDr. Petra Klementa, a vyškolit tým specialistů - rehabilitačních pracovníků. Co si budeme povídat, běžná obvodní doktorka si s nedonošenci a korigováním jejich věku, popřípadě se specifiky, která tento jiný vývoj provázejí, moc neporadí. Díky Centru nedonošeňátka a jejich rodiče získali tu nejlepší zdravotní průpravu do života.

Více o institutu zde: http://www.medicina.cz a http://www.vfn.cz.

RehabilitaceOd kamarádky jsem dostala doporučení na rehabilitační pomůcku - houpačku, která ulehčí rehabilitaci právě dětí s různým stupněm tělesného postižení: http://www.wingbo.de/. Po osobní zkušenosti, když naše Anička díky cvičení na houpačce začala zvedat svojí těžkou hlavu a posilovat celá záda, krk, ruce, což byl pohyb, který se mi na jiné cvičební pomůcce nepovedlo skoro vyloudit, jsem se nadšeně hrnula na rehabilitační kontrolu. Paní rehabilitační volbu houpačky maximálně chválila, s tím, že tuto pomůcku by velice uvítalo víc dětí, ale vzhledem k její pořizovací ceně, nové, ale někdy i z druhé ruky, si nedovolí rodičům doporučit její pořízení. Rodiny nedonošeňátek jsou často zatíženy dalšími výdaji, na dopravu, do centra se sjíždění děti i z celé republiky, na rehabilitaci se jezdí v určité fázi i jednou týdně, hodně nedonošeňátek se rodí jako dvojčata, a investovat do další pomůcky, kterou dítě může používat i jen pár týdnů či měsíců, je nad jejich možnosti. Běžné spíš je, že tyto rehabilitační pomůcky mívá Rehabilitace k dispozici a půjčuje je rodinám podle potřeb dítěte. Ale toto naše Centrum, založené před dvěma lety, žádnou svojí houpačku nemá, a ani nemá zdroje pro její pořízení.

S manželem jsme se inspirovali, a minulý týden ve čtvrtek jsme do institutu doručili jako sponzorský dar první zásilku dvou houpaček. Od pátku hned slouží v rodinách k rehabilitaci potřebným, jedni rodiče kvůli tomu přijeli s dítětem z Karlových Varů na mimořádnou kontrolu, aby mohli pomůcku využívat co nejdříve. Nadšená doktorka mi hned volala, a pronesla větu, že by jich pro děti do rodin užili co nejvíce, klidně celý ten sklad. Tím mě inspirovala ke sbírce rovné sbírce vlastenců na Národní divadlo. Povedlo se mi získat tyto houpačky, nové, ve slevě, 1 ks za 1 500 Kč. Prodejce má na skladě posledních 7 kusů.

Rehabilitace3 kusy pro Centrum zasponzorovali přímo přátelé a rodina. Na zbylé 4 kusy začaly vybírat peníze, korunku ke korunce, maminky zde z "Maminkám.cz"! Po zveřejnění mého nápadu se přidaly:

Na houpačku č. 1 přispěly: Iv, Věra, Lucka, Wiw, Márinka, Eva, a houpačku vezu ve čtvrtek do CKP.

Na houpačku č. 2 přispěly: Márinka, Simka, Jana, Markéta (Brněnské maminky), a houpačku vezu ve čtvrtek do CKP.

Na houpačku č. 3 mám přísliby od maminek, zatím došly peníze ve výši: 200 Kč. Je teprve úterý, data budu průběžně aktualizovat.

Na houpačku č. 4 se začaly chodit první přísliby, ale jsme ve sbírce na tuto poslední houpačku úplně na začátku.

Sejde-li se mi na účtu nakonec více, než je hodnota zakoupených houpaček, tyto peníze jménem maminek přepošlu na účet Centra komplexní péče, a budou využity na nákup dalších rehabilitačních pomůcek, podle potřeby dětí.

Milé maminky, které jste věnovaly sponzorský dar dobré věci, velice děkuji. Milé maminky, které uvažujete o přispění libovolnou částkou, prosím, pošlete mi soukromou zprávu, dohodneme podrobnosti. Při platbě pak do poznámky uveďte své jméno nebo internetovou přezdívku. Průběh sbírky můžete sledovat v diskuzním fóru Maminkám.cz v tématu Maminky pomáhají.

Ve čtvrtek na 14. hodinu jsem domluvená s MUDr. Markovou na předání prvních houpaček, jestliže se chce některá z maminek na akci podívat, opět prosím o email, dohodneme, kdy a kde se sejdeme. Jinak se také pokusím svým laickým fotografickým ne-uměním zachytit atmosféru v Centru, abyste mohly sdílet radost, že se společně podílíme na dobrém skutku.

Desideria

Doporučit e-mailem

Nadace Naše dítě pomáhá dětem již 20 let Linka právní pomoci

Komentáře k článku

 • 1. Marushka Reagovat22. 08. 2013 09:15

  Ritu strasne rada jsem aspon par korunama prispela na dobrou vec. Je uzasne co delas, moc si toho vazim, ze jsou jeste lidi co maji snahu pomahat a i temto lidem se musi pomahat :) cim vic nas je tim je pomoc silnejsi a vetsi a muzeme kupovat a davat vic. I kdyz se me tento problem netyka ted, co kdyz jednou bude? Nebo nekoho z okoli? Nebo ciziho? Taky bude doufat ze nekdo pomuze, prispeje .. je dobre ze se to deje. Ritu dekujes nam, maminkam z Brna, vsem co prispeli, ale my dekujeme Tobe :) a nejen my :)

 • 2. Iv Reagovat22. 08. 2013 09:35

  Nedá mi to taky nenapsat..člověk si žije svůj život, ale jsme každej kamínek v mozaice. Můj malý příspěvek je malé poděkování osudu že nyní podobné pomůcky nepotřebujeme.Ritu má i můj obdiv.

 • 3. desideria Reagovat22. 08. 2013 10:12

  holky, až teď jsem zjistila, že se sem dají psát komentáře, tak hlásím: Vybráno na 3 houpačky za maminky, ty tři houpačky naloženy do auta a vezu je! Na čtvrtou chybí pár kaček, a nakonec jsme se dohodli s tátou, že jako dědeček ten svůj příspěvek vloží centru finančně, a uvolní tím jednu houpačku pro maminky. Protože holky se chytly dobré věci, a dávají korunku ke korunce,a zaslouží si vidět tu konkrétní rehabilitační pomůcku, na kterou přispěly! Táta je velkej, ten se s tím vyrovná, že neuvidí, co konkrétního si rehábky za jeho peníze pořídí :-) Holky, díky, jedu!

 • 4. desideria Reagovat22. 08. 2013 21:23

  fotky z dnešního dne zde! https://diskuze.maminkam.cz/maminky-pomahaji?page=3#reply354260

 • 5. desideria Reagovat23. 08. 2013 09:06

  Přeji krásné pondělní ráno! Za MAMINKY vezu dneska do centra houpačku č. 4! Přispěly na ni převážně maminky z BRNA, a to: Marusha, Veronika P. , Alena Vet., Eva Bed., Lucie P., Edita O., a Alena Va. Přišly první peníze na houpačku č. 5, která je už ale opravdu úplně poslední! Která z maminek má ještě zájem se zúčastnit, prosím o kontaktování SZ nebo email, děkuju!

 • 6. desideria Reagovat23. 08. 2013 09:11

  Přeji krásné páteční ráno! Za MAMINKY vezu dneska do centra houpačku č. 4! Přispěly na ni převážně maminky z BRNA, a to: Marusha, Veronika P. , Alena Vet., Eva Bed., Lucie P., Edita O., a Alena Va. Přišly první peníze na houpačku č. 5, která je už ale opravdu úplně poslední! Která z maminek má ještě zájem se zúčastnit, prosím o kontaktování SZ nebo email, děkuju!

 • 7. desideria Reagovat23. 08. 2013 09:13

  poněkud mi blbne net, a evidentně hlava, ale opravdu je dneska pátek, je pátek, je pátek :-) :-) :-)

 • 8. desideria Reagovat23. 08. 2013 14:08

  holky naše zlatý, prostě MAMINKY K SOBĚ, sbírka uzavřena, i pátá houpačka je zaplacena, peníze, které dojdou jako přeplatek, odnesu v hotovosti jako dar do Centra komplexní péče! Děkuji! Přes sdružení DOBROTETY pomohu každé dobré duši, která chce pomáhat dětským oddělením ve svém okolí, zprostředkovat kontakt na koordiátorskou maminku. Ta má informace, kdo a co potřebuje, pomáhá se nákupy, tvůrčí prací, některé maminky pomohou třeba tím, že sponzorské dary přivezou - odvezou! Děkuji!! Dokázaly jsme společně naprostý zázrak! Za týden jsme vybrali na 5 zdravotních houpaček pro CKP! Celkovou částku, která mi přišla na účet, zveřejním příští týden, až doběhnou platby! Díky!

 • 9. desideria Reagovat26. 08. 2013 15:32

  holky, hlásím, že je zcela zaplacena houpačka MAMINKY 5, a to tak geniálně, že díky příspěvku 2x 150 Kč vše vyšlo na korunu! Na houpačku MAMINKY 5 přispěly: Lucie H, Radka H., Martina R, Eva F.! Děkuji! Houpačka ode dneška slouží v Centru, a za pomoci Marushy připravujeme pěkně graficky znázorněný seznam sponzorek na nástěnku v Centru! :-)

Vložit nový komentář
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist